Niedziela Zesłania Ducha Świętego

                                                                                                            19.05. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                                    
  Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a także dzień I Komunii świętej
  w naszej parafii.     
  W poniedziałek 20.05– święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świąt.            
  We wtorek 21.05 –  wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  W środę – modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby możemy wypisywać na karteczkach.   
  W czwartek 23.05– święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  W piątek 24.05 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 2. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień od poniedziałku do piątku: o godz. 17:00 litania i Msza święta.
 3. Po ustaleniach z Radą parafialną podam teraz szczegóły przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała:
  pierwszy ołtarz przy krzyżu: przygotowują Rodzice ministrantów, scholii, dzieci komunijnych i rocznicowych.        
  drugi ołtarz przy remizie – przygotowują strażacy. 
  trzeci ołtarz przy domu państwa Żmuda – przygotowują członkowie Żywego Różańca.
  czwarty ołtarz – Rada parafialna.
 4. Dziękuję rodzicom pierwszokomunijnym, a także dołączającym czasem rodzicom dzieci rocznicowych oraz wszystkim parafianom za dbanie o porządki przy kościele i w kościele.
 5. Próba dla dzieci rocznicowych 21.05.2024r. we wtorek o godz. 16:00. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 24.05. o godz. 16:15.
 6. Spotkanie przed-pielgrzymkowe osób wyjeżdżających do Medjugorie w czwartek 23.05.2024r. o godz. 18:00. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste i zaliczki 500 zł. Niektóre miejsca się zwolniły i możemy dopisać jeszcze 10 osób. Zachęcam do zapisów. Proszę także rodziców o wpłatę zaliczki 500 zł na wyjazd kolonijny dzieci do Władysławowa do mnie.
 7. W sobotę zawieźliśmy już złożone dary do ośrodków szkolno – wychowawczych w Świeradowie Zdroju. W imieniu wychowawców i dzieci składam podziękowanie za Wasze hojne i otwarte serca.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej, będziemy modlić się za dzieci rocznicowe i ich rodziców. Po Mszy zaś udamy się do pomnika Sybiraków, aby wraz z przybyłymi gośćmi pomodlić się za zmarłych Sybiraków, za zmarłe mamy i rodziny.
 9. Przyszła niedziela to także niedziela inwestycyjna. Bardzo proszę i z serca dziękuję za złożone ofiary na rzecz parafii. Po Mszach Świętych panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łazowianki, będą rozprowadzały także ciasto, a celem zbiórki będzie organizacja Dnia Dziecka w naszej miejscowości. 

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

                                                                                                                12.05. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                                    
  W poniedziałek 13.05– Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 17:00, litanię i nabożeństwo fatimskie.
  We wtorek 14.05 –  święto św. Macieja Apostoła. 
  W środę – modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby możemy wypisywać na karteczkach.           
  W przyszłą niedzielę 19.05– uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przeżywamy w naszej parafii dzień I Komunii świętej o godz. 11:00. O godz. 9:00 także Msza święta i po niej litania.    
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe śpiewane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z krótką czytanką majową o godz. 17:00 a później Msza święta (poniedziałek, wtorek, środa i piątek). W czwartki i soboty nabożeństwo majowe o godz. 9:00 a później Msza święta. W niedzielę lub uroczystość nabożeństwo majowe po Mszy świętej z godz. 9:00.
 3. W poniedziałek po nabożeństwie fatimskim czyli ok. godz. 18:30 zapraszam na krótkie spotkanie w kościele Radę parafialną.
 4. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek (14.05) i środę (15.05) o godz. 16:00. W piątek o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin a po Mszy św. dekorowanie kościoła.  
 5. Dziękuję rodzicom pierwszokomunijnym, a także dołączającym czasem rodzicom dzieci rocznicowych oraz wszystkim parafianom za dbanie o porządki przy kościele i w kościele.
 6. Próba śpiewu dla dzieci rocznicowych 18.05.2024r. o godz. 10:00. Druga próba przebiegu rocznicy 22.05.2024r. o godz. 16:00. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 24.05. o godz. 16:15.
 7. Spotkanie przed-pielgrzymkowe osób wyjeżdżających do Medjugorie w czwartek 23.05.2024r. o godz. 18:00. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste i zaliczki 500 zł. Niektóre miejsca się zwolniły i możemy dopisać jeszcze 10 osób. Zachęcam do zapisów. Proszę także rodziców o wpłatę zaliczki 500 zł na wyjazd kolonijny dzieci do Władysławowa do mnie.
 8. Do dnia 17.05 trwa zbiórka artykułów dla dzieci z ośrodka szkolno- wychowawczego. Od poniedziałku do środy możemy do salki przy plebanii składać potrzebne dary. Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.
   

VI Niedziela Wielkanocna

                                                                                                                   05.05. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  W poniedziałek– święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.    
  W środę 08 maja –  Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu modlimy się także nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam, by składać modlitwy do skrzynki.        
  W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe śpiewane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z krótką czytanką majową jak tradycja nakazuje, będzie odprawiane zawsze o godz. 17:00 a później Msza święta (poniedziałek, wtorek, środa i piątek). W czwartki i soboty nabożeństwo majowe o godz. 9:00 a później Msza święta. W niedzielę lub uroczystość nabożeństwo majowe po Mszy świętej z godz. 9:00.  
 3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek (6.05) i środę (08.05) o godz. 16:00 w sobotę 11.05 o godz. 10:00. Bardzo proszę rodziców pierwszokomunijnych, żeby zadbali o porządek wokół kościoła (koszenie trawy itd.) w tym tygodniu oraz przed samą Komunią świętą. 
 4. 19 maja będziemy obchodzić międzynarodowy Dzień dobrych uczynków. Jako parafia możemy się włączyć w zbiórkę dla placówek opiekuńczo – wychowawczych w Świeradowie Zdroju. Bardzo proszę, aby od poniedziałku do środy od godz. 17:30 do 18:00 i tak aż do 17 maja przynosić następujące rzeczy: słodycze, artykuły kosmetyczne, higieniczne, szampony, żele, szczotki do zębów, proszki do prania, ręczniki papierowe, piłki do gry, skarpetki w rozmiarach 35 -44, buty komunijne nr. 36-37, dodatki komunijne i cienkie bolerka.
 5. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.
     

V Niedziela Wielkanocna

                                                                                                                 28.04. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  W poniedziałek– święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.      
  W środę 01 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracujących. Msze święte o 9:00 i 17:00.       
  W piątek 03.05 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Nie obowiązuje wtedy post. Na Mszę przychodzimy obowiązkowo jak w niedzielę na godz. 9:00 lub 11:00.  Po Mszy św. z godz. 9:00 będzie śpiewana litania loretańska do NMP. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszami świętymi.  
  W sobotę 04.05. – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9:00 po której nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu udam się również z wizytą do chorych. Posługę u chorych rozpoczynam od godz. 11:00 i mniej więcej chodzić będę do 14:00, więc w takich godzinach można się mnie spodziewać.
 2. Z głębi serca dziękuję za systematyczne wpłaty na konto parafialne a także za Wasze ofiary na kościół w kwocie 5790 zł. Dziękuję Radzie parafialnej za przeprowadzenie zbiórki.
 3. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe śpiewane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z krótką czytanką majową jak tradycja nakazuje, będzie odprawiane zawsze o godz. 17:00 a później Msza święta (poniedziałek, wtorek, środa i piątek). W czwartki i soboty nabożeństwo majowe o godz. 9:00 a później Msza święta. W niedzielę lub uroczystość nabożeństwo majowe po Mszy świętej z godz. 9:00.
 4. 19 maja będziemy obchodzić międzynarodowy Dzień dobrych uczynków. Jako parafia możemy się włączyć w zbiórkę dla placówek opiekuńczo – wychowawczych w Świeradowie Zdroju. Możemy od poniedziałku do środy od godz. 17:30 do 18:00 i tak aż do 17 maja przynosić następujące rzeczy: słodycze, artykuły kosmetyczne, higieniczne, szampony, żele, szczotki do zębów, proszki do prania, ręczniki papierowe, piłki do gry, skarpetki w rozmiarach 35 -44, buty komunijne nr. 36-37, dodatki komunijne i cienkie bolerka.
 5. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)

                                                                                                         21.04. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.        
  We wtorek – uroczystość  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.   
  W środę – modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby możemy wypisywać na karteczkach.
  W czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.
 2. Dziś w trzecią niedzielę w miesiącu, przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzają zbiórkę na cele remontowe kościoła. Bardzo proszę i dziękuję za składane ofiary.
 3. 19 maja będziemy obchodzić międzynarodowy Dzień dobrych uczynków. Jako parafia możemy się włączyć w zbiórkę dla placówek opiekuńczo – wychowawczych w Świeradowie Zdroju. Możemy od poniedziałku do środy od godz. 17:30 do 18:00 przynosić następujące rzeczy: słodycze, artykuły kosmetyczne, higieniczne, szampony, żele, szczotki do zębów, proszki do prania, ręczniki papierowe, piłki do gry, skarpetki w rozmiarach 35 -44, buty komunijne nr. 36-37, dodatki komunijne i cienkie bolerka. Zbiórka trwa do 17 maja.
 4.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

 

III Niedziela Wielkanocna (Biblijna)

                                                                                                        14.04. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną – zwracamy uwagę na wielką rolę Pisma Świętego w naszym życiu. Są to przecież słowa samego Boga, które prowadzą nas do zbawienia.    
  W środę
  – modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby możemy wypisywać na karteczkach.
 2. W przyszła niedzielę – trzecią w miesiącu, przedstawiciele Rady Parafialnej będą przeprowadzać zbiórkę na cele remontowe kościoła. Okazało się, że niezbędne są jeszcze prace dotyczące badań tynku kościoła i inne prace przygotowawcze przed remontem elewacji.   
 3. Komunia święta odbędzie się w tym roku 19 maja o godzinie 11:00, natomiast Rocznica Komunii świętej 26 maja o godz. 11:00. I według tradycji zawsze Komunia święta będzie przypadać na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a Rocznica Komunii tydzień po tej uroczystości.
 4. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.
      

II Niedziela Wielkanocna Bożego Miłosierdzia

                                                                                                          07.04. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                                    
  Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  Poniedziałek 8 kwietnia – ważna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku wyjątkowo z 25 marca na 8 kwietnia ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Zmartwychwstania. W tym dniu przychodzimy na Eucharystię na godz. 7.00 lub 17.00.   
 2. Serdecznie dziękuję za ofiary, które były składane podczas święcenia pokarmów w kwocie 1782 zł i 10 Euro. Część środków przeznaczymy na paczki dla potrzebujących a część na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci. Dziękuję także za ofiary na katolickie uczelnie w kwocie 648,30 zł oraz na kwiaty do Bożego Grobu.        
 3. W sobotę 13.04.2024r. na godz. 10:00 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz chętnych parafian do rozebrania dekoracji świątecznych: Bożego Grobu i uporządkowania świątyni. 
 4. Dziękujemy Zespołowi Bukowina pod dyrekcją pana Jana Guły za dzisiejszy śpiew i uświetnienie w ten sposób Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Życzymy wielu łask Bożych, dużo sił oraz zdrowia by dalej tak pięknie służyć śpiewem Bogu
  i ludziom.
      

Niedziela Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

                                                                                                            31.03. 2024r.                                                                               

 1. Kalendarz liturgiczny.
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA *Msze święte o godzinie 8:00 i 11:00
  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (Drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego).         
  *Msze święte o godz. 9:00 i 11:00– ofiary do puszek będą składane na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na PWT we Wrocławiu, gdzie kształcą się nasi klerycy).
  WTOREK WIELKANOCNY – Msza św. o godz. 17:00 a o godz. 18:00 rozpocznie się Koncert Wielkanocny zorganizowany przez naszą parafię wraz z Panią Sołtys Aleksandrą Chomicz, Radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich Łazowianki. Piosenki wraz z uwielbieniem wykonają państwo Zajączkowscy oraz pan Jacek Szlufik z panią Julią Hryniewiecką. Po Mszy zapraszamy na tradycyjne słodkości wielkanocne przygotowane przez Koło Gospodyń i Parafian.         
  PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY04. – pierwszy piątek miesiąca. Adoracja w ciszy od godz. 16:00, o godz. 16:30 spowiedź pierwszo-piątkowa o 17:00 Msza święta.           
  SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY 06.04 – I sobota miesiąca. O godz. 9:00 Msza św., zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo pierwszo-sobotnie. U chorych byliśmy w Wielki Pątek, więc następna wizyta u chorych będzie w I sobotę maja.
  PRZYSZŁA NIEDZIELA jest Niedzielą Miłosierdzia. Po Mszach świętych krótkie nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.           
 2. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas Triduum Paschalnego w naszej parafii. Dziękuję także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że obchody naszych świąt są tak piękne i poruszające. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach za straż honorową przy grobie Pańskim, za przygotowanie ogniska i fajerwerków, za piękną asystę. Dziękuję pani Stanisławie Byczek za to, że czuwała nad wszystkim (dekoracje, porządki). Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych i wszystkim parafianom, w tym także mojej Mamie którzy pomagali w sprzątaniu i dekoracji kościoła. Dziękuję Pani Grażynie Stolarz, Państwu Gułom, Radzie Parafialnej, wszystkim tym którzy czytali czytania. Dziękuję Pszczelarzom, którzy ufundowali wspaniały okazały Paschał. Nasza modlitwa była piękna, bo towarzyszył nam anielski śpiew pani Anny Klimczyk, której dziękuję za oprawę muzyczną, za dobrą kondycję, za wielki wysiłek w przygotowaniu w ten sposób  Dziękuję scholii, dziękuję ministrantom za sumienność, obowiązkowość, wzorową służbę. Dziękuję pani Agnieszce z kwiaciarni przy zakładzie Hades za piękne kompozycje kwiatowe. I dziękuję Wam drodzy, niezwodni Parafianie za Waszą obecność, że chcecie się modlić i pięknie przeżywać ten czas świąteczny właśnie w kościele. Niech Bóg będzie za to wszystko uwielbiony. Niech nam wszystkim błogosławi Zmartwychwstały Chrystus, niech On nieustannie rozprasza wszystkie nasze mroki: grzechu, niewierności, słabości. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.   

Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)

                                                                                                             24.03. 2024r.                                                                
                                                                                         
PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO  
W zakrystii znajduje się kartka z godzinami adoracji na poszczególne dni. Bardzo proszę  o wpisanie się na którą godzinę kto będzie adorować Najświętszy Sakrament.

WIELKI CZWARTEK 
*18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. 
*19:00 do 22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji (Ciemnicy).           
WIELKI PIĄTEK          
*11:00 – 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.          
O godz. 11:00 Droga Krzyżowa z wykorzystaniem multimediów.   
*11:30 wizyta z Komunią Świętą u chorych (można zgłosić sms podając nazwisko i adres lub w zakrystii).         
*18:00 Liturgia Męki Pańskiej.   
*19:30 – 22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 21:20 Gorzkie Żale śpiewane  
WIELKA SOBOTA       
*8:00 początek Adoracji przy Grobie Pańskim oraz Jutrznia z Godziną czytań.
*Poświęcenie pokarmów o godz. 9:00, 11:00 i 15:00. Ofiary skladane przeznaczone będą na jałmużnę wielkopostną oraz cele parafii. 
*15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim.           
WIGILIA PASCHALNA (sobota wieczór)      
*20:00 Uroczysta Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Proszę członków Róż Różańcowych do wzięcia chorągwi. Strażaków proszę o przygotowanie i rozpalenie ognia przed kościołem oraz wzięcie baldachimu. Przynosimy ze sobą świece.          
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA *Msze święte o godzinie 8:00 i 11:00.    
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (Drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego).           
*Msze święte o godz. 9:00 i 11:00– ofiary do puszek będą składane na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na nasze uczelnie katolickie).    
WTOREK WIELKANOCNY – Msza św. o godz. 17:00 a o godz. 18:00 rozpocznie się Koncert Wielkanocny zorganizowany przez naszą parafię wraz z Panią Sołtys Aleksandrą Chomicz, Radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich Łazowianki. Piosenki wraz z uwielbieniem wykonają państwo Zajączkowscy oraz pan Jacek Szlufik z panią Julią Hryniewiecką. Po Mszy zapraszamy na tradycyjne słodkości wielkanocne przygotowane przez Koło Gospodyń i Parafian.     

V Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                               17.03. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny. 
  Wtorek 19.03 – Uroczystość św. Józefa. Msza św. o godz. 17:00                         
  Środa –Modlimy się przed Mszą Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proszę o składanie modlitw na karteczkach.
  Czwartek – Msza św. o godz. 8:00.     
  Piątek – godz. 17:00 Droga krzyżowa i Msz św.
 2. W przyszłą sobotę na godz. 10:00 zapraszam Rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych, a także wszystkich chętnych do posprzątania kościoła przed świętami, do przygotowania Bożego Grobu a także do porządkowych prac wiosennych przy kościele. Dziękuję Parafianom za już wykonane prace przy kościele.
 3. Przyszła niedziela, to już Niedziela Palmowa, poświęcimy palmy. Mszę św. o godz. 11:00 rozpoczniemy przy krzyżu na placu kościelnym, skąd wyruszy procesja do kościoła. Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy z godz. 9:00.
 4. W poniedziałek zapraszam Radę parafialną na godz. 17:30 na krótkie spotkanie do kościoła.
 5. Bogu niech będą dzięki za dar pięknych rekolekcji w naszej parafii dla dzieci i dorosłych przeprowadzonych przez ks. Przemysława Głuszka. Księże Przemysławie z serca dziękuję za przybliżenie nam postaci św. Franciszka i wartości z nim związanych, a także skarbów naszej wiary. Życzmy wszelkich Bożych łask na dalszą posługę duszpasterską. Dziękuję także za Wasze ofiary złożone jako podziękowanie dla ks. Przemysława.        

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                                   10.03. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                                    
  Środa – Msza wyjątkowo o godz. 18:00 ze względu na spowiedzi w dekanacie. Modlimy się przed Mszą Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proszę o składanie modlitw na karteczkach. 
 2. Wraz z parafią św. Trójcy w Lubaniu 15.03.2024r. organizujemy nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o godz. 19:30 Mszą świętą i wyjściem z kościoła Świętej Trójcy w Lubaniu a następnie idziemy do naszego Kościoła i wracamy do Lubania. Prosimy o zapisy w zakrystii. Osoby, które nie podały jeszcze numeru PESEL, prosimy o uzupełnienie. Jest to związane z koniecznością ubezpieczenia. Proszę wziąć ze sobą latarki i kamizelki odblaskowe.
 3. Dziękujemy ks. Piotrowi za wspólną modlitwę i zastępstwo dzisiaj. Ks. Paweł obecnie głosi nauki rekolekcyjne w Henrykowie. 
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 5. W najbliższy piątek 15.03. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii wygłosi ks. Przemysław Głuszek posługujący obecnie w parafii w Chojnowie. W sobotę i niedzielę taca będzie przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za trud głoszenia rekolekcji.           
  Plan rekolekcji jest następujący:
  Piątek 15.03.2024r.
  godz. 9:00 Msza św. z nauką dla dorosłych.   

  godz. 10:45 Rekolekcje w szkole dla dzieci w dwóch grupach.            
  godz. 17:00 Droga krzyżowa dla wszystkich.           
  ok. godz. 17:45 (po Drodze Krzyżowej) Msza św. z nauką dla dorosłych  .
  ok. godz. 20:00 konferencja pasyjna (pielgrzymi Ekstremalna Droga Krzyżowa).
  Sobota 16.03.2024r.
  godz. 10:00 Nauka dla wszystkich dzieci i młodzieży. Dzieci I Komunijne

  i Rocznicowe będą miały sprawdzaną obecność.         
  godz. 11:00  Spowiedź rekolekcyjna.    
  godz. 12:30 Msza św. z nauką dla dorosłych  .
  Niedziela 17.03.2024r.     
  godz. 9:00  Msza św. z nauką dla dorosłych.  
  godz. 10:00 Gorzkie żale z krótkim kazaniem pasyjnym            .
  godz. 11:00  Msza św. z nauką dla dzieci i dorosłych.      

III Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                                   03.03. 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza.     
  Środa – Modlimy się przed Mszą Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proszę o składanie modlitw na karteczkach.
  Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania i za kapłanów.       
  Piątek – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo o godz. 16:00, a później Msza święta. To ze względu na prowadzone rekolekcje w Henrykowie. W sobotę Msza św. z tego względu będzie o godz. 7:00. 
  W każdą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z krótkim kazaniem pasyjnym bezpośrednio po Mszy świętej z godz. 9:00 czyli przed godz. 10:00.
 2. Informuję, że pary, które pragną zawrzeć związek małżeński mogą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim w Olszynie od dzisiaj 3 do 7 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie.
 3. Wraz z parafią św. Trójcy w Lubaniu 15.03.2024r. organizujemy nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o godz. 19:30 Mszą świętą i wyjściem z kościoła Świętej Trójcy w Lubaniu a następnie idziemy w stronę naszego Kościoła, później na Henryków i wracamy do Lubania. Prosimy o zapisy w zakrystii. Osoby, które nie podały jeszcze numeru PESEL, prosimy o uzupełnienie. Jest to związane z koniecznością ubezpieczenia. 15 marca rozpoczniemy także nasze Rekolekcje Wielkopostne. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.         
 4. Dziękuję za ofiary na misje z poprzedniej niedzieli w kwocie 753 zł.
 5. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. Informuję zarazem, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii dnia 19 maja, zaś Rocznica I Komunii świętej 26 maja. 
 6. W poniedziałek  zapraszam Rodziców ministrantów i dzieci ze scholii na godz. 17:30 na krótkie spotkanie w sprawie wakacyjnej kolonii.   
 7. Zapraszam do nabycia w zakrystii świec wielkanocnych – paschalików (duże po 16 zł, małe po 8 zł). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla pacjentów ZOL-u w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

II Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                             25 lutego 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Piątek – I Piątek Miesiąca. Spowiedź o godz. 16:30, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00, a później Msza święta. 
  Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza święta o godz. 9:00 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych i nabożeństwem pierwszo – sobotnim.
  W każdą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z krótkim kazaniem pasyjnym bezpośrednio po Mszy świętej z godz. 9:00 czyli przed godz. 10:00.
 2. Z serca dziękuję wszystkim za ofiary składane podczas Niedzieli inwestycyjnej w kwocie 4920 zł.
 3. Informuję, że pary, które pragną zawrzeć związek małżeński mogą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim w Olszynie w dniach od 3 do 7 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie.     
 4. Wraz z parafią św. Trójcy w Lubaniu 15.03.2024r. organizujemy nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o godz. 19:30 Mszą świętą i wyjściem z kościoła Świętej Trójcy w Lubaniu a następnie idziemy w stronę naszego Kościoła. Prosimy o zapisy w zakrystii. Jest to związane z koniecznością ubezpieczenia. 15 marca rozpoczniemy także nasze Rekolekcje Wielkopostne. Szczegóły zostaną wkrótce podane.  
 5.  Dziś II niedziela Wielkiego Postu. W Kościele obchodzimy Niedzielę „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Po Mszy możemy złożyć nasze ofiary do puszek na pomoc misjonarkom i misjonarzom.
 6. Dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła.        
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

I Niedziela Wielkiego Postu

                                                                                                                18 lutego 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  Piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00, a później Msza święta.
  W każdą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z krótkim kazaniem pasyjnym bezpośrednio po Mszy świętej z godz. 9:00 czyli ok. godz. 10:00.
 2. Serdecznie dziękujemy ks. Janowi Dziewulskiemu – proboszczowi z Uniegoszczy za dzisiejsze zastępstwo i pełnioną posługę duszpasterską na czas nieobecności rekolekcyjnej ks. Pawła. 
  Uwaga! W związku z głoszeniem rekolekcji przez księdza Pawła w Uniegoszczy, Msze święte w poniedziałek i we wtorek zostaną odprawione o godzinie 16:00. 
 3. W dniu dzisiejszym Rada Parafialna przeprowadza zbiórkę na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękuję za złożone ofiary.
 4. Informuję, że pary, które pragną zawrzeć związek małżeński mogą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim w Olszynie w dniach od 3 do 7 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie.     
 5. Wraz z parafią św. Trójcy w Lubaniu 15.03.2024r. organizujemy nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o godz. 19:30 Mszą świętą i wyjściem z kościoła Świętej Trójcy w Lubaniu a następnie idziemy w stronę naszego Kościoła.  
 6. W dn. 25 lutego 2024 roku (II niedziela Wielkiego Postu) w Kościele w Polsce będziemy obchodzili Niedzielę „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Tego dnia odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na pomoc misjonarkom i misjonarzom. 
 7. 24 lutego w sobotę o godz. 10:00 zapraszam wszystkich Rodziców dzieci pierwszokomunijnych do posprzątania kościoła.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VI Niedziela Zwykła B

                                                                                                             11 lutego 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Środa – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post.  Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 połączoną z obrzędem posypania głów popiołem.
  W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00, a później Msza święta.
  W każdą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z krótkim kazaniem pasyjnym bezpośrednio po Mszy świętej z godz. 9:00 czyli ok. godz. 10:00. 
 2. W przyszłym tygodniu w niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę na cele inwestycyjne w parafii.    
 3. Zapraszam na zbiórkę ministrantów w piątek o godz. 16:00 do salki katechetycznej. Bóg zapłać za okazaną pomoc.   
 4. Informuję, że pary które pragną zawrzeć związek małżeński mogą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim w Olszynie w dniach od 3 do 7 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie.     
 5. Organizujemy w dniach 21.08 do 30.08. pielgrzymkę do Medjugorie i Czarnogóry. Szczegółowy plan i koszt są podane na plakacie i na stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona, a zapisały się już 33 osoby.
 6. Planujemy także wyjazd dzieci i młodzieży na kolonie letnie z parafii do Władysławowa w dniach od 22.06 do 01.07. Ilość 20 miejsc. Dla ministrantów i scholii będzie dofinansowanie. Szczegóły również na plakacie.
 7. Wraz z parafią św. Trójcy w Lubaniu organizujemy nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wszelkie informacje zostaną podane w przyszłym tygodniu. Już teraz zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.     
   

V Niedziela Zwykła B

                                                                                                              04 lutego 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

  Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.                           
  Środa – Modlimy się także przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji, które wrzucamy do skrzynki.  
  Sobota – wspomnienie św. Scholastyki.     
 2. W tym tygodniu Msze święte w normalnym porządku.
 3. W miesiącu lutym są jeszcze wolne intencje, zachęcam do modlitwy za żywych i umarłych.        
 4. Dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i niektórym osobom chętnym za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej i posprzątanie kościoła.
 5. Zapraszam na zbiórkę ministrantów w piątek o godz. 16:00 do salki katechetycznej.
 6. Informuję, że pary które pragną zawrzeć związek małżeński mogą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim w Olszynie w dniach od 3 do 7 marca 2024 roku. Szczegóły na plakatach. 
 7. Organizujemy w dniach 21.08 do 30.08. pielgrzymkę do Medjugorie i Czarnogóry. Szczegółowy plan i koszt są podane na plakacie i na stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona, a zapisało się już 31 osób.
 8. Planujemy także wyjazd dzieci i młodzieży na kolonie letnie z parafii do Władysławowa w dniach od 22.06 do 01.07. Ilość 20 miejsc. Dla ministrantów i scholii będzie dofinansowanie. Szczegóły również na plakacie.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Po Mszy świętej o godz. 9:00 osoby chore, które wyrażą taką chęć, będą mogły przyjąć sakrament chorych.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

IV Niedziela Zwykła B

                                                                                                          28 stycznia 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Modlimy się także przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji, które wrzucamy do skrzynki.  
  Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego – przynosimy wtedy wszyscy świece gromniczne. To dzień także Pierwszego Piątku Miesiąca. Okazja do adoracji w ciszy od godz. 16:00 do 16:50. O 16:50 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16:20.     
  Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca – Msza  św. zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo pierwszo sobotnie. Bardzo proszę, aby nowe osoby zasiliły szeregi Róż Różańcowych. W tym dniu udamy się także do chorych z posługą sakramentalną. 
 2. W tym tygodniu Msze święte zostaną odprawione: w poniedziałek i wtorek o godz. 7:00, a od środy już w normalnym porządku czyli: środa o godz. 17:00, czwartek o godz. 9:00, piątek o 17:00 i w sobotę o godz. 9:00.
 3.  Kończymy powoli kolędę – odwiedziny duszpasterskie.
  28.01.2024r. niedziela 266,266a,266b,275,275d,275e,275f
  29.01.2024r. poniedziałek 14,14a,17,18a,292-299,295k,295n
  30.01.2024r.                  wtorek                               kolęda uzupełniająca
  Serdeczne Bóg zapłać za piękne spotkania w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni a także za Wasze ofiary składane na kościół i plebanię.
 4. W miesiącu lutym są jeszcze wolne intencje, zachęcam do modlitwy za żywych i umarłych. 
 5. W sobotę 3 lutego o godz. 10:00 posprzątamy kościół, ściągniemy także dekoracje bożonarodzeniowe. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych – obecność obowiązkowa, a także zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu dekoracji.
 6. Zachęcam do zakupu kalendarzy oraz prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa niedzielnego.

III Niedziela Zwykła B

21 stycznia 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika, św. Wincentego Pallotiego, prezbitera.       
  Środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.        
  Czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła.  
  Piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W tym tygodniu Msze święte zostaną odprawione: w poniedziałek i środę o godz. 17:00, we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 9:00.
 3. Kończymy powoli kolędę – odwiedziny duszpasterskie.
  21.01.2024r.  niedziela                                    205c-216
  27.01.2024r.  sobota                                         204k-204ł
  28.01.2024r.  niedziela           266,266a,266b,275,275d,275e,275f
  29.01.2024r.  poniedziałek         14,14a,17,18a,292-299,295k,295n
  30.01.2024r.  wtorek                               kolęda uzupełniając
 4. Zachęcam do zakupu kalendarzy oraz prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa niedzielnego.

II Niedziela Zwykła B

14 stycznia 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Środa – wspomnienie św. Antoniego, opata.        
  Piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  Sobota – Św. Fabiana papieża i męczennika i św. Sebastiana, męczennika.
 2. Kolędę, odwiedziny duszpasterskie od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16:00, natomiast w soboty od 11:00 i niedziele od godz. 14:00. Msze święte w miesiącu styczniu będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu odwiedzę parafian mieszkających w domach o numerach:
  14.01.2024r. niedziela 201-204g
  15.01.2024r. poniedziałek 121-139a
  16.01.2024r. wtorek 204h-204j
  17.01.2024r. środa 219-238
  18.01.2024r. czwartek 240-256
  19.01.2024r. piątek 257-275c
  20.01.2024r. sobota 273-291,124,125,133,134,141,153
  21.012024r. niedziela 205c-216                                 

 4. W miesiącu styczniu jest dużo wolnych intencji w tygodniu, więc możemy zamówić Msze święte za naszych bliskich, zarówno żywych jak i zmarłych. Zachęcam także do zakupu kalendarzy na 2024 rok i wsparcia w ten sposób kleryków naszej diecezji.

Niedziela Chrztu Pańskiego

  07 stycznia 2024r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                           
  Sobota – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Kolędę, odwiedziny duszpasterskie od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16:00, natomiast tu mała zmiana – w soboty od 11:00 i niedziele od godz. 14:00. Msze święte w miesiącu styczniu będą odprawiane w następujący sposób: od poniedziałku do środy o godz. 7:00, od czwartku do soboty o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu odwiedzę parafian mieszkających w domach o numerach:
  08.01.2024r. poniedziałek 99-118
  09.01.2024r. wtorek 1R-17R
  10.01.2024r. środa 140-155
  11.01.2024r. czwartek 157-170
  12.01.2024r. piątek 172-186
  13.01.2024r. sobota 187-200
  14.01.2024r. niedziela 201-204g
 4. W miesiącu styczniu jest dużo wolnych intencji w tygodniu, więc możemy zamówić Msze święte za naszych bliskich, zarówno żywych jak i zmarłych. Zachęcam także do zakupu kalendarzy na 2024 rok i wsparcia w ten sposób kleryków naszej diecezji.

 

Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa oraz za kapłanów.      
  Piątek – pierwszy piątek miesiąca.        
  Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego – nakazana. Msze święte o godz. 9:00 i 11:00. W tym dniu poświęcę wodę, kredę i kadzidło, które zabierzemy do swoich domów. Ofiary, które złożymy będą przeznaczone na rzecz ministrantów i scholii naszej parafii.
 2. Rozpoczynamy czas kolędy, odwiedzin duszpasterskich podczas których będę miał okazję bliżej poznać swoich Parafian. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00, natomiast w soboty i niedziele o godz. 14:00. Msze święte w miesiącu styczniu będą odprawiane w następujący sposób: od poniedziałku do środy o godz. 7:00, od czwartku do soboty o godz. 9:00. Wyjątek stanowi pierwszy piątek miesiąca – wtedy spowiedź o 16:30 i Msza o godz. 17:00. Kolędę w tym dniu rozpocznę o godz. 15:00, przerwę na czas spowiedzi i Mszy, aby później kontynuować.
 3. Pla kolędy na najbiższy tydzień:
  02.01.2024r. wtorek:      numery 1-37
  03.01.2024r. środa:        numery 40-54
  04.01.2024r. czwartek:  numery 58-70
  05.01.2024r. piątek:        numery 71-98
 4. W miesiącu styczniu jest dużo wolnych intencji w tygodniu, więc możemy zamówić Msze święte za naszych bliskich, zarówno żywych jak i zmarłych. Zachęcam także do zakupu kalendarzy na 2024 rok i wsparcia w ten sposób kleryków naszej diecezji.
   

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Niedziela noc 24 grudnia – Jeszcze dziś Msze Święte Pasterskie będą odprawione o godz. 21:30 i 24.00. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.         
  Poniedziałek 25 grudnia – Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.        
  Wtorek 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze święte o godz. 9.00 i 11:00. Taca zbierana podczas Mszy świętych będzie przeznaczona na KUL.        
  Środa 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcimy wino. Po Eucharystii zapraszam na Koncert Kolęd ok. godz. 17.40. Będzie okazja do wspólnego świętowania, śpiewania kolęd i wzajemnej życzliwości. Pani sołtys poświęcone wino nieco podgrzeje, żeby wszystkim było cieplej, a dzieci z kolei przygotowały wspaniałe pierniczki do poczęstunku.
  Czwartek 28 grudnia – Święto św. Młodzianków, męczenników. 
  Niedziela 31 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny i pożegnanie Starego Roku. Msze święte połączone będą z krótkim nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym za Stary Rok z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym 2024 roku.     
 2. Zachęcam jeszcze do zakupu świec parafialnych na stół wigilijny. Przewidywany koszt świecy to 20 zł. Zachęcam także jeszcze do złożenia ofiary i zakupu poświęconych opłatków, a także zaniesienia ich do sąsiadów, których nie ma na liturgii z różnych powodów (choroby itd.).
 3. Dziękuję również drogim parafianom i niektórym rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc przy ustawieniu choinek i całej dekoracji (szopka, ubieranie choinek itd.), za posprzątanie kościoła. Dziękuję ogólnie za wszelkie przejawy życzliwości i pomocy. Przygotowałem także życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, które złożę, jak tradycja podpowiada podczas liturgii Pasterek i w dniu Bożego Narodzenia.
   

III Niedziela Adwentu GAUDETE

17 grudnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  a) W piątek podczas ostatnich Rorat wybierzemy najładniejszy lampion i nagrodzimy najwytrwalszych. We wtorek i środę z racji moich wyjazdów na spowiedzi w dekanacie, Msze święte będą odprawiane o godz. 18:00. W sobotę zaś o godzinie 8:00.        
  b) Następna niedziela 24.12. jest szczególna i tutaj bardzo proszę o uwagę, żeby z grzechem ciężkim nie rozpocząć świąt Bożego Narodzenia, a jesteśmy w większości po spowiedzi. Niedziela jako dzień nakazany jest obowiązujący dla każdego katolika, a więc przychodzimy rano na Mszę Świętą niedzielną na 9:00 lub 11:00. Natomiast obydwie Pasterki należą już nie do niedzieli, ale do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze Święte Pasterskie będą odprawione o godz. 21:30 i 24.00. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie Funduszu Obrony Życia.
 2.  Już teraz zapraszam  na Koncert Kolęd 27.12.2023r. o godz. 17:40. Będzie to piękny świąteczny czas radości.
 3. Do chorych z posługą sakramentalną udam się przed świętami 21 (czwartek) grudnia od godz. 11:00. Proszę zgłaszać także innych chorych, jeśli jest taka potrzeba. 
 4.  W ramach niedzieli inwestycyjnej przeznaczonej na pomoc potrzebującym przygotowaliśmy i rozwieźliśmy 19 paczek za ogólną kwotę 3400 złotych. Dziękujemy w imieniu rodzin obdarowanych za Wasze piękne serca i pomoc finansową. Dziękuję również tym, którzy przynieśli ciasta. Bóg zapłać! 
 5. Zachęcam do zakupu świec parafialnych na stół wigilijny. Przewidywany koszt świecy to 20 zł. Zachęcam także do złożenia ofiary i zakupu poświęconych opłatków, a także zaniesienia ich do sąsiadów, których nie ma na liturgii z różnych powodów (choroby itd.).
 6. Dziękuję również drogim parafianom i niektórym rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc przy ustawieniu choinek i całej dekoracji (szopka, ubieranie choinek itd.).
 7. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego. 

II Niedziela Adwentu

10 grudnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Zapraszam na Roraty dla dzieci i dorosłych w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 17:00.
  Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  Piątek 15.12 – odbędzie się u nas spowiedź przedświąteczna. Zapraszamy wszystkich od godz. 16:00 do 17:00. Spowiadać będą kapłani z dekanatu.
  Sobota – Msza święta o godz. 10:00, ponieważ będę spowiadać w Siekierczynie
  i Rudzicy.
 2. W dzisiejszą niedzielę 10.12 w ramach naszego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00, po której nastąpi wieczór uwielbienia: uwielbienie Najświętszego Sakramentu, śpiewy
  i modlitwy. Jeśli jesteśmy już na Mszy, to zapraszam na samo uwielbienie ok. 18:40. Szczegóły na plakacie.
 3. Już teraz zapraszam także na Koncert Kolęd 27.12.2023r. o godz. 17:40. Będzie to piękny świąteczny czas radości, a ponieważ przypada wtedy święto św. Jana Apostoła, poświęcę wino i według tradycji będziemy mogli się nim poczęstować. Pani Sołtys zapewnia, że będzie dobrze zagrzane. Będą też słodkie pierniczki.
 4. Do chorych z posługą sakramentalną udam się przed świętami 21 (czwartek) grudnia od godz. 10:00. Proszę zgłaszać także innych chorych, jeśli jest taka potrzeba.
 5. Dzięki pomocy parafian zamontowaliśmy już ekran w kościele. Pięknie działa. Już go używamy w tygodniu na Roratach.
 6. Dziś w ramach niedzieli inwestycyjnej, organizujemy kolejną słodką niedzielę. Tym razem nasze wsparcie przekażemy na paczki dla najuboższych z naszej miejscowości. Jestem bardzo wdzięczny za przyniesione ciasta, pokrojenie i rozprowadzanie ich. Bóg zapłać!
 7. Zachęcam do zakupu świec parafialnych na stół wigilijny. Dość dużo zamówiłem i na pewno dla każdego wystarczy i nie zabraknie. Cały dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na dofinansowanie kolonii letnich we Władysławowie dla ministrantów i scholii, a także dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać za to wsparcie. Przewidywany koszt świecy to 20 zł. Zachęcam także do złożenia ofiary i zakupu poświęconych opłatków, a także zaniesienia ich do sąsiadów, których nie ma na liturgii z różnych powodów (choroby itd.).
 8. Zapraszam w sobotę 16.12.20123r. na godzinę 10:30 do pomocy przy ustawieniu choinek i całej dekoracji (szopka, ubieranie choinek itd.). Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych, bierzmowanych i wszystkich chętnych, a także mężczyzn, którzy już mają doświadczenie w ustawianiu choinek.
 9. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

I Niedziela Adwentu

  03 grudnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                        
  Rozpoczynamy okres adwentu – czasu przygotowania na spotkanie z Chrystusem na końcu świata a także w obchodach świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci będą się odbywać w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 17:00. W czwartki i soboty będą Msze adwentowe o godz. 9:00.     
  Środa – wspomnienie św. Mikołaja biskupa z Miry. Biskup Mikołaj zostawi w tym dniu w kościele słodycze. Roraty w tym dniu będą wyjątkowo o godz. 16:00, a później spotkamy biskupa Mikołaja w nieco luźniejszym stroju obok remizy i świetlicy o godz. 17:00 na co zaprasza Pani Sołtys wraz z Radą sołecką. Czeka na dzieci w tym dniu dużo atrakcji i prezentów.  
  Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i męczennika.  
  Piątek 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszam na tzw. Godzinę Łaski. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 12:00, później
  nabożeństwo i zakończymy o godz. 13:00. Druga Msza w tym dniu o godz. 17:00 w ramach Rorat. Podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 dokonam poświęcenia medalików dzieciom pierwszokomunijnym.  
 2. W przyszłym tygodniu w niedzielę 10.12 w ramach naszego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00, po której nastąpi wieczór uwielbienia: uwielbienie Najświętszego Sakramentu, śpiewy i modlitwy. Szczegóły na plakacie. 
 3.   Już teraz zapraszam także na Koncert Kolęd 27.12.2023r. o godz. 17:40.     
 4. Do chorych z posługą sakramentalną udam się przed świętami 21 (czwartek) grudnia od godz. 10:00. Proszę zgłaszać także innych chorych, jeśli jest taka potrzeba. 
 5. Dzięki pomocy parafian zamontowaliśmy już ekran w kościele. Teraz potrzeba jeszcze nieco czasu, aby spokojnie nauczyć się z niego korzystać.
 6. 10 grudnia w ramach niedzieli inwestycyjnej, chcielibyśmy zorganizować kolejną słodką niedzielę. Tym razem nasze wsparcie przekażemy na paczki dla najuboższych z naszej miejscowości. Będę bardzo wdzięczny za upieczenie ciast i przyniesienie ich w sobotę do salki na plebanii od godz. 14:00 do 16:00. Bóg zapłać!
 7. Zachęcam do zakupu świec parafialnych na stół wigilijny. Cały dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na dofinansowanie kolonii letnich dla ministrantów i scholii, dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać za to wsparcie. Przewidywany koszt świecy to 20 zł. Można także złożyć ofiarę i zakupić poświęcone opłatki. 
 8. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
     

 

Niedziela Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada– 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.                  
  Środa – Modlimy się także przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam, aby do skrzyneczki składać modlitwy.        
  Czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.        
  Niedziela 03.12 – rozpoczynamy okres Adwentu – przygotowania na powtórne przyjście Jezusa i Święta Bożego Narodzenia.   
 2. 1 grudnia przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Zapraszam na godz. 16:00 do adorowania w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:50 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a od godz. 16:20 okazja do spowiedzi.
 3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszam na Mszę o godz. 9:00, nabożeństwo pierwszo- sobotnie oraz zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 4.  Do chorych z posługą sakramentalną udam się przed świętami 21 (czwartek) grudnia od godz. 10:00. Proszę zgłaszać także innych chorych, jeśli jest taka potrzeba.
 5. W ubiegłą niedzielę mieliśmy możliwość wesprzeć cele inwestycyjne parafii. Zebraliśmy 4430 zł. Bóg zapłać za otwarte serca!
 6. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

 

XXXIII Niedziela Zwykła

           19 listopada– 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.        
  Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.     
  Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Modlimy się także przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam aby do skrzyneczki składać modlitwy.       
  Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.   
 2. Od poniedziałku do czwartku do południa będę uczestniczył w rekolekcjach kapłańskich, więc Msze wieczorne odprawi w zastępstwie ks. Artur Węgiel – proboszcz z parafii Trójcy Świętej w Lubaniu. 
 3. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydatów i ministrantów a także dziewczynek ze scholi. Przygotowujemy się do uroczystego przyjęcia nowych ministrantów, a także nowych członków scholi, które odbędzie się za tydzień w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata czyli 26.11.2023r podczas Mszy św. o godz. 11:00. W tym dniu także po Mszy świętej dla całej Służby Liturgicznej i scholi zorganizujemy poczęstunek na plebanii. Zapraszam rodziców ministrantów i scholii także w czwartek na godz. 16:00, aby uporządkować salkę.
 4. Zapraszam także w czwartek o godz. 17:30 wszystkich chętnych do posprzątania kościoła.
 5. Dziś mamy możliwość wesprzeć cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za otwarte serca! Zamówiliśmy już ekran do kościoła i może już w tym tygodniu a na pewno w następnym go zamontujemy
 6. Parafia Świętej Trójcy zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 18:00 wszystkie Panie na wykład pt: „Harmonia w sobie” s. Małgorzaty Lekan, dominikanki, a na zakończenie kawa i ciasto w salce na plebanii.
 7. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dużo gazet zostaje, a na pewno warto pogłębić swoją wiarę. 

 

XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada– 2023 r.   

 1. Kalendarz liturgiczny.      
  Poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. 
  Środa – modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam aby do skrzyneczki składać modlitwy.    
  Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.   
  Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 2. Kontynuujemy modlitwy wypominkowe za zmarłych (różaniec) według planu podanego na kartkach. Modlitwa za zmarłych odbędzie się zawsze po Mszy świętej czyli o godz. 17:30 z wyjątkiem wtorku – wtedy wyjątkowo o godz. 16:30, gdyż zastępuję księży w Lubaniu w parafii Trójcy Świętej.
  13 listopada: Pisarzowice od 205 do 220a, 223-238
  14 listopada: Pisarzowice 240-272, 275a, 273-291 – godz. 16:30.
  15 listopada: Pisarzowice 292-298, 266, 266a, 266b
  17 listopada: od 140-154, wszystkie pozostałe, bez adresów lub nowe numery
 3. W piątek o godz. 16:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza; kandydatów i ministrantów. Przygotowujemy się do uroczystego przyjęcia nowych ministrantów, a także nowych członków scholi, które odbędzie się za dwa tygodnie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata czyli 26.11.2023r podczas Mszy św. o godz. 11:00. W tym dniu także po Mszy świętej dla całej Służby Liturgicznej i scholi zorganizujemy poczęstunek na plebanii.
 4. W środę o godz. 18:30 zapraszam Radę parafialną na krótkie spotkanie do kościoła dotyczące najbliższych inwestycji i wydarzeń. Chodzi między innymi o zakup i zainstalowanie ekranu wyświetlającego teksty pieśni.
 5. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca nastąpi comiesięczna zbiórka na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za otwarte serca!
 6. Parafia Świętej Trójcy zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 wszystkie Panie na wykład pt: „Harmonia w sobie” s. Małgorzaty Lekan, dominikanki, która prowadzi warsztaty i sesje samorozwoju dla kobiet, autorki książki „Boska ja”, a o godz. 19:20 adoracja Najświętszego Sakramentu dla Pań, a na zakończenie kawa i ciasto w salce na plebanii.
 7. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XXXI Niedziela Zwykła

05 listopada – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.     
  Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego.           
  Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, Święto Niepodległości.
 2. Kontynuujemy modlitwy wypominkowe za zmarłych (różaniec) według planu na kartkach. Modlitwa za zmarłych odbędzie się zawsze po Mszy świętej czyli o godz. 17:30. Numery, które przez przypadek przeoczyłem od 140-154 będą odczytane 17 listopada.
 3. W piątek o godz. 16:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydatów i ministrantów.
 4. Z całego serca dziękuję za złożone ofiary na seminarium w kwocie 490 zł.
 5. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.Niedziela Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła własnego

                29 października – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Środa– 1 listopada. Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 9:00 w kościele oraz o godz. 11:00 na cmentarzu. Po Mszy na cmentarzu odbędzie się procesja wraz z różańcem za zmarłych.        
  Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 16:00 i 17:00.
  Piątek – Pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16:00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16:50. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:20.
  Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.   
 2. Nabożeństwa różańcowe odbędą się jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 17:30 natomiast modlitwy wypominkowe za zmarłych (różaniec) rozpoczniemy od 03 listopada według planu na kartkach. Modlitwa za zmarłych odbędzie się zawsze po Mszy świętej czyli o godz. 17:30. Numery, które przez przypadek przeoczyłem od 140-154 będą odczytane 17 listopada.
 3. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11:00.
 4. Z całego serca dziękuję za złożone ofiary na cele parafialne w kwocie 3790 zł.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za wybranego zmarłego. Odpust zupełny zyskujemy tylko raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: a) wzbudzić intencję jego otrzymania, b) być w stanie łaski uświęcającej, c) wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, d) przyjąć w tym dniu Komunię Świętą, e) odmówić za zmarłych: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, „Chwała Ojcu…”, „Wieczny odpoczynek” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu (np. „Zdrowaś Maryjo”) oraz f) nawiedzić cmentarz.
 6.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

 

XXIX Niedziela Zwykła

 22 października – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Środa– modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.      
  Sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza      
 2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w każdą niedzielę o godz. 10:00, natomiast
  w tygodniu zaraz po Mszy świętej, czyli w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17:30 w czwartek i sobotę o godz. 9:30. Dzieci otrzymują zestawy z 4 kliszami prezentującymi poszczególne tajemnice różańcowe z wydawnictwa św. Wojciecha.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na cele misyjne.
 4. W imieniu ubogiej młodzieży dziękuję za Wasze ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z ubiegłej niedzieli w kwocie 964 zł 50 gr. Dziękuję także za Wasze dzisiejsze ofiary na cele parafialne i za przeprowadzenie zbiórki przez Radę Parafialną.
 5. Zapraszam do wzięcia przygotowanych kartek na wypominki. Na odwrocie znajduje się informacja z datą kiedy będą odczytywane wypominki według miejsca zamieszkania. Bardzo proszę o wypełnienie zarówno daty jak i podania numeru domu, aby na pewno modlitwa była odczytana w konkretnym dniu. Numery, które przez przypadek przeoczyłem od 140-154 będą odczytane 17 listopada.
 6. Zapraszam na zbiórkę ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16:00.
 7. Dziś odbywa się w parafiach coroczne badanie statystyczne niedzielnych praktyk religijnych (tzw. dominicantes i communicantes).
 8. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Poniedziałek – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. 
  Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  Środa– święto św. Łukasza Ewangelisty.    
  Piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.   
 2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w każdą niedzielę o godz. 10:00, natomiast w tygodniu zaraz po Mszy świętej, czyli w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17:30 w czwartek i sobotę o godz. 9:30. Dzieci otrzymują zestawy z 4 kliszami prezentującymi poszczególne tajemnice różańcowe z wydawnictwa św. Wojciecha.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na cele parafialne w ramach niedzieli inwestycyjnej. Bóg zapłać dla wszystkich parafian za złożone ofiary.
 4. Zapraszam na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza w piątek na godz. 16:00. Zapraszam chłopców od klasy II szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami. Już zgłosiło się 4 nowych kandydatów. Zapraszam także wszystkich ministrantów i lektorów już służących przy ołtarzu.
 5. W tę niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Po Mszy świętej przeprowadzona zbiórka do puszki na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. W dniu dzisiejszym o godz. 11:00 dokonam poświęcenia zakupionych różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Zapraszam do wzięcia przygotowanych kartek na wypominki. Na odwrocie znajduje się informacja z datą kiedy będą odczytywane wypominki według miejsca zamieszkania. Bardzo proszę o wypełnienie zarówno daty jak i podania numeru domu, aby na pewno modlitwa była odczytana w konkretnym dniu.
 8. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
   

XXVII Niedziela Zwykła / ODPUST PARAFIALNY

   08 października – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny. Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu także przypada 13 – sty dzień miesiąca, więc zapraszam na Mszę i Nabożeństwo Fatimskie na godz. 17:00.
 2. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 10:00, natomiast w tygodniu zaraz po Mszy świętej, czyli w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17:30 w czwartek i sobotę o godz. 9:30. Dzieci otrzymają kolejne kadry do kliszy aparatu prezentujące tajemnice różańcowe.  
 3. Zapraszam na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza wyjątkowo w piątek 13.10.2023r. na godz. 16:00. Zapraszam chłopców od klasy II szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami. Już zgłosiło się 4 nowych kandydatów. Zapraszam także wszystkich ministrantów i lektorów już służących przy ołtarzu.
 4. W przyszłą niedzielę 15.10.2023r. o godz. 11:00 dokonam poświęcenia zakupionych różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszki na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  
 6. Ks. Proboszcz Artur Węgiel z parafii św. Trójcy w Lubaniu wraz ze swoją wspólnotą parafialną zaprasza na dwa wydarzenia: a)13.10 o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Papieski „ Śpiewajmy dla Niego” w wykonaniu Andrzeja Lampert, Magdy Steczkowskiej oraz kwartetu Silesian Chambert, OdeonX Band. b)14.10 o godz. 16:15 odbędzie się koncert uwielbieniowy który poprowadzi Zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi, a o godz. 18:00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bp Andrzeja Siemieniewskiego.
 7. Dziękujemy Panu Bogu, że z Jego łaski możemy obchodzić Odpust Parafialny połączony z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii i niektórych parafii sąsiednich. Serdecznie dziękuję Ks. Prałatowi Robertowi Kristmanowi – Wikariuszowi Generalnemu Diecezji Legnickiej i proboszczowi katedry legnickiej za wygłoszone Słowo Boże, za udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania i życzę wielu sił i Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze. Dziękuje serdecznie za przygotowanie naszej świątyni do tej Uroczystości – za posprzątanie kościoła parafianom, obejścia dookoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych, za ułożenie kwiatów z kwiaciarni Hades. Serdecznie dziękuję strażakom, którzy pięknie uświetnili dzisiejszą uroczystość, dziękuję Służbie Liturgicznej i Radzie parafialnej, pani kościelnej, pani organistce, katechetkom oraz naszym Parafiankom z Motelu Łużyckiego za przygotowanie posiłku dla księży. Zauważam i cieszę się z obecności Księży z naszego dekanatu, i dziękuję Wam drodzy parafianie za wspólną modlitwę podczas naszego dzisiejszego święta.

XXVI Niedziela Zwykła

                                                                                                       01 października – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.       
  Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu jest odprawiane także nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy, aby wrzucać do skrzynki intencje z modlitwami.        
  Czwartek– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.           
  Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Adoracja w ciszy od godz. 16:00 do godz. 17:00 zakończona modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 16:50. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16:20.      
  Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Będzie to także pierwsza sobota miesiąca wraz z nabożeństwem pierwszo – sobotnim. Po Mszy i nabożeństwie odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc w którym szczególnie modlimy się na różańcu. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w każdą niedzielę o godz. 10:00, natomiast w tygodniu zaraz po Mszy świętej, czyli w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17:30 w czwartek i sobotę o godz. 9:30. Dzieci otrzymają dzisiaj zestawy z 4 kliszami prezentującymi poszczególne tajemnice różańcowe z wydawnictwa św. Wojciecha.
 3. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary z niedzieli inwestycyjnej w kwocie 4450 zł. Dziękuję za posprzątanie kościoła wewnątrz oraz całego jego otoczenia. Dziękuję również wszystkim, którzy pomagają w pierwszym etapie remontu plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Odpust Parafialny połączony z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii i niektórych parafii sąsiednich o godz. 13:00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczyć Ks. Prałat Robert Kristman – Wikariusz Generalny Diecezji Legnickiej i proboszcz katedry legnickiej. Młodzież i rodziców zapraszam do spowiedzi codziennie 20 minut przed każdą Eucharystią. Próba do uroczystości odbędzie się 06.10.2023r. po Mszy świętej i różańcu o godz. 17:00.
 5. Zapraszam na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza wyjątkowo w środę 04.10.2023r. na godzinę 16:00. Zapraszam chłopców od klasy II i III szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów już służących przy ołtarzu. Omówimy liturgię odpustową.

XXV Niedziela Zwykła

24 września – 2023 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny.          
  Dzisiejsza Niedziela 24.09 – wieczysta adoracja w naszej parafii. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 16:00 zakończone modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia.      
  Środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. W tym dniu jest odprawiane także nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy, aby wrzucać do skrzynki intencje z modlitwami.          
  Czwartek– wspomnienie św. Wacława, męczennika.      
  Piątek – Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. 
  Sobota – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.         
 2. Dzisiaj przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzą zbiórkę na cele kościelne. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wpłaty na konto i bezpośrednio. Zebraliśmy kwotę 18346 zł. To znaczna pomoc by zapłacić za projekt budowlany i wkład własny potrzebny do remontu elewacji kościoła. Od października zbiórka na cele parafialne przeprowadzana będzie zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Przy tej okazji z serca dziękuję także tym wszystkim, którzy pomagają w remoncie plebanii i wkładają dużo serca w tę pracę.
 3. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu generalnym comiesięcznym kościoła w czwartek na godzinę 17:00.  
 4. Zapraszam na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza w piątek 29.09.2023r. na godzinę 16:00. Zapraszam chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów już służących przy ołtarzu.
 5. Także w piątek na Mszę o godz. 17:00 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania a po Mszy na naukę.    
 6. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się 15.10.2023r. o godz. 19:30 w Domu Katechetycznym przy kościele parafialnym św. Józefa Oblubieńca w Olszynie.
 7. Przygotowania dorosłych z dekanatu Lubań do sakramentu bierzmowania odbędą się od września 2023 r. do maja 2024 r. w Olszynie. Szczegóły na plakacie.
 8. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na spotkanie w przyszłą niedzielę po zakończonej Mszy św. o godz. 11:00.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

XXIV Niedziela Zwykła

17 września – 2023 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny.          
  Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także dzieci i młodzieży.
  Środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy. W tym dniu jest odprawiane także nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy, aby wrzucać do skrzynki intencje z modlitwami.        
  Czwartek– święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.         
  Sobota – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 2. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzą zbiórkę na cele kościelne. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty na konto i bezpośrednio. Od października zbiórka na cele parafialne będzie przeprowadzana zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. 
 3. Zapraszam na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza w piątek 22.09.2023r. na godzinę 16:00. Zapraszam chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów już służących przy ołtarzu.
 4. Także w piątek na Mszę o godz. 17:00 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania a po Mszy na naukę.   
 5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się 15.10.2023r. o godz. 19:30 w Domu Katechetycznym przy kościele parafialnym św. Józefa Oblubieńca w Olszynie.
 6. Przygotowanie dorosłych z dekanatu Lubań do sakramentu bierzmowania odbędą się od września 2023r do maja 2024r. w każdy czwarty czwartek miesiąca (w grudniu i maju w trzeci czwartek miesiąca) o godz. 19:30, także w Domu Katechetycznym przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Olszynie.

XXIII Niedziela Zwykła

10 września – 2023 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny.          
  Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W ten dzień 13 września obchodzimy także Dzień Fatimski, dlatego zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie po Mszy.         
  Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.        
  Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.    
 2. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców o godz. 10:00, z kolei dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godzinie 12:00.
 3. Zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę 16.09.2023r. na godzinę 10:00. Szczególnie zachęcam chłopców z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej, ale i wszystkich innych także.Planujemy na początek słodki poczęstunek.
 4. W niedzielę 27.08.2023r. o godz. 9:00 przeprowadziliśmy zbiórkę na pomoc powodzianom w Słowenii. Zebraliśmy 343 zł. Bóg zapłać! 
 5.  Nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się 15.10.2023r. o godz. 19:30 w Domu Katechetycznym przy kościele parafialnym św. Józefa Oblubieńca w Olszynie.
 6. Przygotowanie dorosłych z dekanatu Lubań do sakramentu bierzmowania odbędą się od września 2023r do maja 2024r. w każdy czwarty czwartek miesiąca (w grudniu i maju w trzeci czwartek miesiąca) o godz. 19:30, także w Domu Katechetycznym przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Olszynie.

XXII Niedziela Zwykła

03 września – 2023 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny.            
  Środa –W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej.   
  Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W poniedziałek 4.09.2023r. rozpoczniemy już Nowy Rok Szkolny. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego rozpocznie się w tym dniu o godz. 8:00 a później udamy się na apel do szkoły. Z kolei za chwilę dokonam poświęcenia tornistrów
  i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczną naukę w tym roku.
 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 10:00, z kolei dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.
 4. Dziś o godz. 11:00 rozpoczynamy cykl Mszy św. z kazaniem dla dzieci zwany „Niedziela z owieczką” wydawnictwa św. Wojciecha z Poznania. Po Mszy św. dzieci pierwszokomunijne w ramach przygotowania do Komunii, ale i wszystkie dzieci chętne będą dostawać plansze z cytatem z Ewangelii i zadaniem, a także jedno dziecko będzie miało możliwość wzięcia do domu pluszowej Owieczki. Co tydzień będzie ona gościła u innego dziecka. Sądzę, że taka forma kazań i Mszy św. będzie każdemu z nas dawała dużo radości i przybliżała do Boga.
 5. Za tydzień 09.09.2023r. od godziny 10:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 6. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

XXI Niedziela Zwykła

                                                                                                           27 sierpnia– 2023 r.

1.Kalendarz liturgiczny.
Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.             

Wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.       
Środa –W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej. 
2.Serdecznie dziękuję Pani Sołtys i wszystkim Parafianom za przygotowanie dożynek i dzisiejszej Uroczystości. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy upiekli ciasto i na wczoraj i na dzisiejszy poczęstunek. Dziękuję Paniom z Klubu Seniora za przygotowanie wieńca dożynkowego, strażakom za włączenie się w organizację dożynek i ugotowanie grochówki na dzisiejsze świętowanie. Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła i całego obejścia. Kościół to nasz wspólny dom Boży i cieszę się, że tak o niego dbamy.    

3. W poniedziałek 4.09.2023r. rozpoczniemy już Nowy Rok Szkolny. Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego rozpocznie się w tym dniu o godz. 8:00 a później udamy się na apel do szkoły. Z kolei dzień wcześniej, w niedzielę 3.09.2023r na Mszy św. o godz. 11:00 dokonam poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczną naukę w tym roku.      
4. Dzisiaj po Mszach świętych przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc powodzianom w Słowenii.        
5. Z serca dziękuje Ks. Biskupowi Andrzejowi za obecność za modlitwę, za to że jako Pasterz czuwający nad dobrem duchowym całej diecezji, dzisiaj uroczyście wprowadził mnie w urząd proboszcza i pobłogosławił na tę drogę. Po zakończonej uroczystości zapraszam wszystkich Parafian na poczęstunek na plac przy plebanii. Będzie bardzo dobra ciepła grochówka i coś słodkiego.
7. Przeżywamy w tym tygodzniu pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy a od godz. 16:30 okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca o godz. 9:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8. Odwiedziny chorych w sobotę 9.09.2023r. od godz. 10:00.

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia– 2023 r.

1.Kalendarz liturgiczny.
Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X papieża.

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. 
Środa – W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej. 
Czwartek – święto św. Bartłomieja apostoła.
2. Serdecznie dziękuję za Wasze ofiary na kościół w formie tradycyjnej i poprzez przelewy na konto parafialne.
3. W piątek 25.08. Stowarzyszenie Dobrych Intencji „Pro Missio” oraz Firma Green Office Ecologie przeprowadzą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji będą przeznaczane na pomoc polskim misjonarzom oraz naszym rodakom na wschodzie. Zużyty sprzęt będzie można składać przy plebanii od strony garażu od czwartku 24.08 od godzin rannych do piątku do godz. 14:00.   
4. W przyszłą sobotę 26.08 będziemy uczestniczyć w dożynkach naszej miejscowości. Wraz z Panią Sołtys Aleksandrą Chomicz – Stanowską zapraszam wszystkich Parafian na uroczystą Mszę świętą polową pod przewodnictwem ks. Piotra Wojcieszka na naszym boisku obok cmentarza i szkoły o godzinie 15:00 oraz poczęstunek po Mszy świętej i wspólne świętowanie. Bardzo proszę w imieniu Pani Sołtys i swoim o upieczenie i przyniesienie ciast na boisko od godziny 8:00.           
5. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć Księdza Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, który uroczyście i kanonicznie wprowadzi mnie w urząd proboszcza podczas Mszy św. o godz. 11:00. Po Mszy świętej zapraszam serdecznie na poczęstunek przy plebanii. Grochówkę przygotują strażacy, którym już serdecznie dziękuję. Mam także prośbę, aby również upiec ciasta na to nasze świętowanie. Ciasta można przynosić w niedzielę rano od godz. 8:00. Zapraszam także do posprzątania kościoła w czwartek na godz. 17:00.           
6. W przyszłą niedziele po Mszach świętych przeprowadzimy także zbiórkę do puszek na pomoc powodzianom w Słowenii.

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia– 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Dzisiejsza niedziela – Dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie już bez Mszy na godz. 17:00.
  Poniedziałek –wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  Wtorek – uroczystość nakazana Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 9:00 i 11:00.         
  Środa – W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej. 
  Czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.     
 2. Serdecznie dziękuję za Wasze ofiary na kościół w formie tradycyjnej i poprzez przelewy na konto parafialne. Chciałbym poinformować, że potrzebujemy uzbierać kwotę około 38 tys. zł jako wkładu własnego, aby skorzystać z dofinansowania 392 tys. zł na generalny remont elewacji. W powyższą kwotę wliczony jest także projekt budowlany, tablica i nadzór budowlany. Do tej pory uzbieraliśmy na ten cel znaczną sumę 12251 zł. Bóg zapłać!
 3. Zapraszam na spotkanie dotychczasową Radę parafialną w środę 16.08.2023r na godz. 18:00. Spotkanie będzie dotyczyć organizacji udziału w dożynkach  i niedzieli wprowadzenia w parafię przez Biskupa Legnickiego.
 4. Zapowiedzi przedślubne.
  Sylwester Jarosław Kramek zamieszkały w Pisarzowicach oraz Karolina Natalia Okraszewska zamieszkała w Pisarzowicach, wcześniej w Lubaniu. Zapowiedź 3.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

Niedziela Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.          
  Środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej.   
  Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.    
  Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.  
  Niedziela 13.08 – Dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 17:00 (tylko nabożeńtwo bez Mszy)
 2. Serdecznie dziękuję panu Zenonowi Pękale i Janowi Nieściorowi za odnowienie krzyża misyjnego i wszystkim osobom, które prosiły, by ich nie wymieniać za podejmowane prace na plebanii i w kościele. Dziękuję także za Wasze ofiary złożone przy okazji „Słodkiej Niedzieli” na cele remontowe przy kościele i na plebanii. Zebraliśmy 4910 zł.
 3. Zapowiedzi przedślubne.
  Sylwester Jarosław Kramek zamieszkały w Pisarzowicach oraz Karolina Natalia Okraszewska zamieszkała w Pisarzowicach, wcześniej w Lubaniu. Zapowiedź 2.
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca – 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny.
Poniedziałek –wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Środa –W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę, aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej, które później zostaną odczytane podczas modlitwy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Msza św. o godz. 17:00.
Piątek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera a także pierwszy piątek miesiąca. Adoracja w ciszy, bez prowadzonych modlitw
i śpiewów od godz. 16.00 do 17.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:20.
Sobota– Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na mszę o godz. 9:00 i nabożeństwo pierwszo – sobotnie do NMP.  Odwiedziny chorych od ok. godz. 10:00.

2. Serdecznie dziękuję wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy prosili by ich nie wymieniać za otwarte serce i podjęcie się prac remontowych na plebanii i wokół kościoła, a także za posprzątanie generalne kościoła. Dzisiaj będziemy mogli poczęstować się ciastem w ramach słodkiej niedzieli i jednocześnie wesprzeć cele remontowo budowlane przy plebanii i kościele. W ramach dotacji otrzymaliśmy dość znaczną kwotę na elewację kościoła (392.000 zł), ale wiemy dobrze, że 2 procent potrzeba wkładu własnego. Z serca dziękuję za Wasze ofiary na te powyższe cele a także dziękuję wszystkim, którzy upiekli ciasto.

3. Zapowiedzi przedślubne.
Sylwester Jarosław Kramek zamieszkały w Pisarzowicach oraz Karolina Natalia Okraszewska zamieszkała w Pisarzowicach, wcześniej w Lubaniu. Zapowiedź 1.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  Wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Już dzisiaj dokonam poświęcenia pojazdów. Jeśliby ktoś miał życzenie poświęcić pojazd we wspomnienie św. Krzysztofa, będzie również taka możliwość.
  Środa – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi. W ten dzień odprawiane jest także nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej, które później zostaną odczytane podczas modlitwy.
  Czwartek – Msza św. O godz. 17:00.     
  Sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

 2. Po ustaleniach z dotychczasową Radą Parafialną zapraszam osoby chętne do comiesięcznego generalnego posprzątania naszego kościoła w ostatni czwartek miesiąca, czyli ten czwartek o godzinie 18:00.  
 3. Serdecznie dziękuję wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy prosili by ich nie wymieniać za otwarte serce i podjęcie się prac remontowych na plebanii i wokół kościoła. Dziękuję także wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają kwoty na cele parafialne także poprzez przelewy na konto naszej parafii. W przyszłym tygodniu w niedzielę 30.07. będziemy mogli poczęstować się ciastem w ramach słodkiej niedzieli i jednocześnie wesprzeć cele remontowo budowlane przy plebanii
  i kościele. Zachęcam osoby chętne do upieczenia ciast. Ciasta możemy przynosić na plebanię od strony garażu w sobotę 29.07 od godz. 17:00 do 19:00.
 4. Zapowiedzi przedślubne.
  a) Damian Kurkiewicz zam. Zaręba i Klaudia Kulczycka zam. Pisarzowice zapowiedź 3.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XV Niedziela Zwykła

16 lipca – 2023 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Środa – W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej, które później zostaną odczytane podczas modlitwy.
  Sobota – święto św. Marii Magdaleny.  
 2. Chciałbym podzielić się stanem finansowym parafii, który na dzień 01.07.2023r. wynosi 2176 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Serdecznie dziękuję wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy prosili by ich nie wymieniać za otwarte serce i podjęcie się prac remontowych na plebanii i wokół kościoła. Odczyściliśmy rzeźby przy plebanii, odnowiliśmy także tablicę ogłoszeń oraz płot. Planujemy także umieszczenie i zainstalowanie ekranu do wyświetlenia tekstów podczas Mszy świętej. Również chciałbym podzielić się radosną wiadomością iż nasza parafia w ramach inwestycji gminnych uzyskała dotację na modernizację budynku kościoła w wysokości 392000zł.
 4. Wiele spraw trzeba ustalić, dlatego zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej oraz chętnych którzy chcieliby należeć do nowego składu na spotkanie na plebanię w poniedziałek na godz. 19:00 na plebanię.
 5. Msza święta w intencji o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców i osób, które pomagają w różnych pracach wokół kościoła i na plebanii zostanie odprawiona we wtorek o godzinie 17:00. W ten sposób najszybciej mogę odwdzięczyć się za Waszą dobroć.
 6. Zapowiedzi przedślubne.
  a) Damian Kurkiewicz zam. Zaręba i Klaudia Kulczycka zam. Pisarzowice zapowiedź 2.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Wtorek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
  Środa – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W środę odprawiane jest nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Bardzo proszę aby do specjalnie przygotowanej skrzynki wrzucać karteczki ze swoimi prośbami do Matki Bożej, które później zostaną odczytane podczas modlitwy.
  Czwartek– wspomnienie pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta ale także trzynasty dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Msza święta o godz. 17:00 a nie o 9:00. Po Mszy św. Nabożeństwo fatimskie.
  Sobota – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.   
 2. Chciałbym także podzielić się stanem finansowym parafii, która nie jest zadłużona dzięki dobremu gospodarowaniu mojego poprzednika. Stan kasy parafialnej na dzień przejęcia parafii 26.06.2023r. wynosił 365 zł.
 3. Serdecznie dziękuję wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy prosili by ich nie wymieniać w tym także strażakom za otwarte serce i podjęcie się prac remontowych na plebanii.
 4. Zapowiedzi przedślubne.
 5. a) Maciej Bolesław Gleb zam. Lubań i Natalia Nowak zam. Pisarzowice, zapowiedź 3.
  b) Mateusz Stanisław Bakalarz zam. Siekierczyn i Eliza Buławska zam. Pisarzowice zapowiedź 3.
  c) Damian Kurkiewicz zam. Zaręba i Klaudia Kulczycka zam. Pisarzowice zapowiedź 1.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca – 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny.
  Poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła.
  Czwartek –wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.           
  Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca – o godz. 16:00 do 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16:30 okazja do spowiedzi.       
  Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli – odwiedziny chorych od godz. 11:00
 2. Wójt Gminy Lubań wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu  zapraszają na imprezę plenerową Henryki 2023 która odbędzie się w dniach od 08-09.07.2023r. 08.07. o godzinie 15:00 odbędzie się Msza święta z udziałem Ks. Biskupa Piotra Wawrzynka. Szczegóły w gablocie.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
  M
  aciej Bolesław Gleb zam. Lubań i Natalia Nowak zam. Pisarzowice, zapowiedź 2.
  Mateusz Stanisław Bakalarz zam. Siekierczyn i Eliza Buławska zam. Pisarzowice zapowiedź 2.       
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego.